Jesteś tutaj: Strona główna

Pożyteczne WAKACJE w Przybrdzie

30 lipiec 2013, 08:05 (wiek: 5 lat)

 

Już po raz drugi Białoborskie Stowarzyszenie ”OTWARTE DRZWI”, złożyło wniosek do FUNDACJI WSPOMAGANIA WSI W WARSZAWIE, celem uzyskania środków finansowych na  przeprowadzenie zajęć  w czasie tegorocznych wakacji dla dzieci i młodzieży.

Tegoroczna edycja jako projekt edukacyjny pt: „ Pokaż, co masz na strychu – wystawa staroci” , ma na celu  odnalezienie wśród mieszkańców,  starych dawno zapomnianych przedmiotów codziennego użytku, które były używane przez nasze babcie, a zostały wyparte przez  rozwój technologiczny i postęp cywilizacyjny.

Dzieci i młodzież  oprócz  głównego zadania jakim jest odnalezienie tych przedmiotów, ewentualnej reperacji, oraz  spisania anegdot i  wspomnień związanych z tym przedmiotem, uczestniczyć będzie  w zajęciach edukacyjno- sportowo – rozrywkowych; mecze piłki plażowej, turniej ping-ponga, odwiedziny w gospodarstwie agroturystycznym, pracę w glinie, wyrabianie masła, śmietany, zabawę nad wodą i przy ognisku a także przygotowywanie i nauka  przyrządzania śniadania dla całej grupy.

Każdego dnia, coś innego i tak przez 10 dni – czyli od 29 lipca aż do 07 sierpnia 2013.

Zajęcia odbywać się będą w Ośrodku Integracji Kulturalnej w Przybrdzie pod okiem koordynatorów projektu  Danuty Zubal i Przemysława Kuchenbekera.

Jeśli chcesz do nas dołączyć i się nie nudzić w tegoroczne wakacje zapraszamy do nas!!!!

Opr. P. Kuchenbeker, D. Zubal.