Jesteś tutaj: Strona główna

LKK Hubertus

01 sierpień 2013, 12:18 (wiek: 5 lat)

 

Działalność Ludowego Klubu Kajakowego Hubertus w I-wszym półroczu 2013 r.

Sezon startowy rozpoczęliśmy 26–28 kwietnia udziałem w Ogólnopolskiej Konsultacji Juniorów i Młodzików składającym się ze sprawdzianów specjalistycznych na wodzie, sprawdzianu biegowego, wytrzymałości siłowej oraz sprawdzianu pływackiego. Mateusz Pawłowski (uczeń Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Wałczu) dobrym wynikiem osiągniętym podczas konsultacji wywalczył sobie miejsce w reprezentacji juniorów na Międzynarodowe Regaty w Piestanach (Czechy). Młodzicy z Hubertusa uplasowali się na najwyższej pozycji w swojej kategorii (Natalia Droździel i Filip Weckwert).

Pierwsze regaty towarzyskie, w których brali udział nasi zawodnicy odbyły się w Gorzowie Wielkopolskim 11.05.2013 r.  Miejsce na najwyższym stopniu podium wywalczyli: Mateusz Pawłowski w kategorii juniorów młodszych oraz Filip Weckwert w kategorii młodzików (rocz.1999), Błażej Kosiński (99) uplasował się na V pozycji. Pechowy start miała Karolina Szkołuda (juniorka mł.) - kończąc wyścig na I miejscu dostała dyskwalifikację z powodu nie ominięcia bojki nawrotowej na dystansie 2000 m. Tłok zawodniczek na nawrocie spowodował nieuwagę naszej zawodniczka. Natalia Droździel zajęła II m. Zawodnicy w kategorii młodszych młodzików uplasowali się na IV miejscu – Martyna Szkołuda i XIIIm – Dawid Torba (zawodnik ten mając wywrotkę podczas wyścigu postanowił ukończyć swój pechowy start dzielnie walcząc z zawodnikami płynącymi na ostatnich miejscach.  

W dniach 17 – 19 maj w Bydgoszczy odbyły się XXIX Długodystansowe Mistrzostwa Polski w Kajakarstwie Klasycznym. Zawodnicy LKK „Hubertus” znakomicie popłynęli w konkurencjach jedynek. W kategorii młodzików (rocz.1999 – 2000) złoty medal zdobył Filip Weckwert a w kategorii młodziczek (rocz.1999 – 2000) na najwyższym stopniu podium stanęła Natalia Droździel. Na duże uznanie zasługują również starsi zawodnicy w kategorii juniorki młodsze i juniorzy młodsi, którzy byli bardzo waleczni na dystansie 10.000 m i ostatecznie zajęli IV miejsce – Karolina Szkołuda i VI miejsce – Mateusz Pawłowski.
W kategorii młodzików (rocz.1999 – 2000) również wystartowali: Błażej Kosiński (15m), Dawid Torba (20m) i Martyna Szkołuda (17m).
24 maja w deszczowej aurze braliśmy udział w zawodach memoriałowych w Wałczu.
Złote medale zdobyli: Natalia Droździel i Filip Weckwert, a brązowe: Karolina Szkołuda, Błażej Kosiński i Martyna Szkołuda.
Do finału zakwalifikował się również Dawid Torba zajmując 7 miejsce.

W tym czasie Mateusz Pawłowski z powodzeniem startował w Regatach Międzynarodowych w Piestanach zdobywając srebrny medal w konkurencji K-2 1000 m w osadzie z zawodnikiem z „Polstyru” Człuchów, natomiast w sprincie na 200 m uplasowali się na 7 pozycji.


31.05 – 2.06 odbyły się Regaty Eliminacyjne Juniorów i Młodzików na dystansie olimpijskim. Dla juniorów były to kwalifikacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży oraz do regat międzynarodowych w 2013 roku, natomiast dla młodzików z rocznika 1999 – sprawdzenie poziomu sportowego. Zarówno w Konsultacjach Ogólnopolskich jak i w Regatach Eliminacyjnych startują zawodnicy z całej Polski. W kategorii juniorek młodszych Karolina Szkołuda zajęła 9 miejsce w finale A, a Mateusz Pawłowski wywalczył kwalifikacje do finału B zajmując w nim 2 miejsce. Bezkonkurencyjni okazali się młodzicy z Hubertusa. I tak Natalia Droździel wygrała eliminacje w kategorii młodziczek, a Filip Weckwert górował nad młodzikami osiągając najlepszy wynik.

15.06.2013r. zawodnicy,,Hubertusa’’ startowali w Otwartych Mistrzostwach m. Bydgoszczy. W kategorii juniorów młodszych /rocz.1997-98/ dwukrotnie na najwyższym stopniu podium stanął Mateusz Pawłowski zdobywając złote  medale w konkurencjach k-1 na dystansie 500m i 5000m ,natomiast Karolina Szkołuda  w konkurencji juniorek mł. na dystansie 500m uplasowała się na 2 miejscu . W kategorii starszych młodzików i młodziczek  wysokie pozycje zajęli: Filip Weckert /1 m./ i Natalia Droźdiel/2m/ a Błażej Kosiński uplasował się na 6 miejscu.  Ponadto osada w składzie: Kosiński - Weckwert  zdobyła złoty medal  w konkurencji k-2 2000m.  W kategorii młodszych młodzików rocznik 2000 złoty medal zdobył Dawid Torba a wśród młodziczek z rocznika 2000 na podium stanęła Martyna Szkołuda /2m/.

Na torze regatowym Malta w Poznaniu /22.06.2013/  zawodnicy ,,Hubertusa" pokazali kolejny raz ,że reprezentują wysoki poziom sportowy, tym razem startując w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików. Dla młodszych zawodników były to bardzo trudne zawody , gdyż kategoria młodzików obejmowała aż 3 roczniki młodzików/1999-2000-2001/. Wśród jedynkarzy młodzików bezkonkurencyjny okazał się Filip Weckwert/99/ zdobywając złoty medal ,dalsze miejsca zajęli: 11m -Błażej Kosiński i 15m- Dawid Torba/r.2000/

Udany start zaliczyli B.Kosiński i F.Weckwert płynąc w osadzie, w tej konkurencji  uplasowali się na 1 miejscu.  Natalia Droździel/1999/ zdecydowanie wygrała wyścig jedynkarek, a młodsza Martyna Szkołuda zajęła 15m.  Droździel i Szkołuda  również startowały w osadzie zajmując 5 pozycje.

W Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików zawodnicy płynęli na dystansie 2000 m zaliczając eliminacje i finał.  Na maltańskim torze startowali również najmłodsi zawodnicy w kategorii dzieci – Mateusz Bądkowski w konkurencji k-1 uplasował się tuż za podium zajmując 4 m.  W tym czasie gdy młodzicy walczyli o najwyższe laury w Poznaniu to w Sztumie w zawodach memoriałowych  w kategorii juniorek mł. po srebro sięgnęła Karolina Szkołuda.

Dwa tygodnie lipca uczestniczyliśmy w zgrupowaniu w Wałczu przygotowując się do Mistrzostw Polski. Wakacje to okres startów w najważniejszych imprezach  w sportach letnich .Tegoroczne sukcesy w  Mistrzostwach Polski Młodzików w Kajakarstwie /19-21.07./ niezmiernie cieszą. Poprzez rzetelną i uczciwą pracę ,na wychowaniu w duchu sportu osiągnęliśmy cel. ,,My’’ tzn. zawodnicy ,trener i rodzice. Indywidualnie na najwyższym stopniu podium Mistrzostw Polski stanęli: Natalia Droździel w kat. młodziczek rocznika 1999 i Filip Weckwert w kat.młodzików rocznika 1999, ponadto Filip Weckwert w osadzie z Błażejem Kosińskim w konkurencji k-2 2000m  zdobyli  srebrny medal.
W kategorii młodzików z rocznika 2000  na wysokiej 6 pozycji uplasował się Dawid Torba, zaś Martyna Szkołuda  pechowo  wystartowała zaliczając wywrotkę na starcie. W 30 osobowym finale nie trudno o kolizje ze strony przeciwnika.

Z nadzieją liczymy na wysokie miejsca w finałach  Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży która odbędzie się w Bydgoszczy w dniach 16-18.08.2013r. , w OOM wystartuje Mateusz Pawłowski i Karolina Szkołuda -  która walczy z poważną  kontuzją, ambicje tej zawodniczki   nie pozwalają na ,,odpuszczenie’’  .Fakt który ją dopinguje to m.in.  to , iż dostała się do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Wałczu.

Nie spoczywamy na laurach, po krótkim odpoczynku wznawiamy treningi aby w pełni sił wystartować w Mistrzostwach Polski w Maratonie / 7-8.09 /.  Zawodnicy ,, Hubertusa’’po raz pierwszy będą startować w maratonie kajakowym .

Działalność klubu LKK Hubertus jest dofinansowana z budżetu gminy Biały Bór w ramach realizacji zadań publicznych gminy w roku 2013 z zakresu "Kultury fizycznej i sportu" .

                                                              Trener LKK,,Hubertus’’
                                                                   Dorota Kwaśniewska