Jesteś tutaj: Strona główna

XIX Imieniny Białego Boru

05 sierpień 2013, 00:00 (wiek: 5 lat)

 

XIX Imieniny Miasta - już za nami!

Oficjalnego otwarcia Imienin Miasta w towarzystwie wicemarszałka woj. zachodniopomorskiego - p. Andrzeja Jakubowskiego oraz przewodniczącego Rady Miejskiej - p. Tadeusza W. Markiewicza dokonał burmistrz Białego Boru Paweł Mikołajewski.

Pogoda - jak co roku - chociaż na finiszu imprezy, ale "musiała się dać we znaki" - i zaraz po "wystrzałowym" pokazie sztucznych ogni zagrzmiało i popadało aby "tradycji mogło stać się zadość".

Bynajmniej na brak atrakcji do północy nie można było narzekać.

Od godz. 10.00 rozpoczął się turniej Oldboyów, w którym zwyciężyła drużyna z Rzeczenicy, II miejsce zajęło Tychowo, III Biały Bór, a IV - Barwice! (impreza dofinansowana z budżetu gminy Biały Bór w ramach realizacji zadań publicznych w 2013 r. z zakresu kultury fizycznej i sportu)

W trakcie całej imprezy wolontariuszki Stowarzyszenia Otwarte Drzwi prowadziły zbiórkę  pieniędzy w ramach akcji "Pomoc dla Grzesia". Kwota jaką udało się zebrać to 256,62 zł.

Wręczono również nagrody osobom, które wylosowano spośród tych mieszkańców, którzy poprawnie i terminowo złożyli swoje deklaracje "śmieciowe". Spośród 868 wylosowano 3 osoby do nagród: 

1. p. Anna Jurkowska - telewizor,

2. p. Mariusz Gorczyca - tablet (w jego imieniu nagrodę odebrała p. Sabina Mandziak),

3. p. Rożek Krystyna - tablet.

A na scenie - wystąpili soliści: rodzeństwo Markowskich ze Stepienia, Ewelina Zalapana, Monika Nowak i Kacper Rożek. Przyszedł też czas na powrót białoborskiej legendy - Grupy OUT, która dała swój ponad godzinny koncert. Gwiazdą tegorocznych Imienin były Elektryczne Gitary i Mirami! Było gitarowo i dyskotekowo i jak  co roku - wielokulturowo.  

Patronat Medialny:

Radio ESKA Szczecinek

Radio Koszalin

Telewizja GAWEX

http://www.gawex.pl/wiadomosci/wydarzenia/4718/W-Bialym-Borze-juz-sie-bawia

Sponsorzy:

1. Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji  SP. Z O O. w Szczecinku.
2. Farma Wiatrowa Sp. z o.o. Gdańsk.
3. Przedsiębiorstwo Produkcyjno -Handlowo-Usługowe RICPOL Maszka Ryszard.
4. ATS Tomasz Sosnowski Biały Bór.
5. AGROMIS SP Z O O Boguchwała Zakład Trzebiele.
6. Centrum Szkolenia Jeździeckiego COVAL Biały Bór.

Obszerna relacja zdjęciowa - w zakładce galerii!