Jesteś tutaj: Strona główna

„Pożyteczne Wakacje 2013" już za nami ...

04 wrzesień 2013, 14:34 (wiek: 5 lat)

 

Tegoroczne wakacje zaliczamy do udanych, pogoda była rewelacyjna i na brak zajęć nie mogliśmy narzekać.  Wszystko to dzięki Fundacji Wspomagania Wsi z Warszawy i złożonemu przez Stowarzyszenie „OTWARTE DRZWI” wnioskowi pn.”Pokaż co masz na strychu- wystawa staroci”.

Dzieci i młodzież z Sołectwa Przybrda na przełomie lipca i sierpnia uczestniczyła w  zajęciach  rozrywkowo- sportowych oraz  brały udział w pozyskiwaniu starych dawno zapomnianych rzeczy  do przygotowania wystawy (był to główny cel  projektu).
Dzieci  bardzo chętnie uczestniczyły w różnorodnych zajęciach, grach i zabawach na świeżym powietrzu, spacerach, zajęciach przy wyrabianiu  przedmiotów z gliny, oraz tak bardzo obleganych  zajęciach kulinarnych.

Podczas trwania  projektu, odwiedziły Stadninę Koni w Karolewku oraz Gospodarstwo Agroturystyczne i hodowlę Danieli.

Podczas trwania  zajęć pod okiem opiekuna przygotowywały sobie sami  drugie śniadania, które potem wspólnie z całą grupą  degustowały.

Wszystkie działania dzieci i młodzieży zwieńczyło ognisko i dyskoteka. Efektem pracy jest wystawa staroci uzyskanych od mieszkańców naszej wsi jak i od mieszkańców sąsiednich miejscowości, która dostępna jest dla wszystkich mieszkańców i gości do końca września w świetlicy wiejskiej w Przybrdzie.

Wszyscy  aktywni uczestnicy zajęć, warsztatów otrzymali upominki – artykuły szkolne (zeszyty, bloki, długopisy, farby, kredki, mazaki itp.) na dobry początek nowego roku szkolnego.

Dzięki wsparciu Fundacji dzieci i młodzież każdego roku może uczestniczyć w zajęciach, które rozwijają ich zainteresowania i urozmaicają wolny czas podczas wolnych dni od nauki w szkole są początkiem nowych przyjaźni a przede wszystkim wywołują uśmiech na  buziach co nam koordynatorom takich działań sprawia satysfakcję z tego co robimy .

Kolejne wakacje już za 10 miesięcy!

Koordynatorzy: Danuta Zubal, Przemysław Kuchenbeker