Jesteś tutaj: Strona główna

Dożynki ...i po Dożynkach!

08 wrzesień 2013, 13:59 (wiek: 4 lat)

 

Tegoroczne Dożynki rozpoczęły się Mszą Dożynkową, którą w Kościele pomocniczym pw. św. Michała Archanioła odprawił Proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej ks. Jarosław Zieliński.

Po mszy w korowodzie dożynkowym prowadzonym przez tegorocznych Starostów Dożynek: p. Jolantę Hrymak z Brzeźnicy oraz p. Tadeusza Serbin z Kierzkowa przeniesiono poświęcony chleb oraz wieńce dożynkowe.

Wśród zaproszonych gości w dożynkach uczestniczył Radny Sejmiku Woj. Zachodniopomorskiego - p. Adam Wyszomirski.

Część artystyczną wypełniły występy Rodzeństwa Markowskich ze Stepienia oraz dzieci ze świetlic w Białym Dworze, Drzonowie i Stepieniu. Wieczorem na scenie wystąpił Zespół MANIL ze Szczecinka, a do północy w dyskotekowym rytmie zagrał DJ Miet!

W trakcie dożynek nagrodzono najładniejsze wieńce i stosika dożynkowe.

Komisja w składzie: Jolanta Hrymak, Wanda Król, Maria Madej, Tadeusz Serbin oraz Jan Kardyś przyznali odpowiednio:

I miejsce: Biały Dwór

II miejsce: Sępolno Wielkie

III miejsce: Kołtki

IV miejsce: Sępolno Małe

V miejsce: Drzonowo

VI miejsce: Grabowo

4 pierwsze wieńce będą reprezentowały naszą gminę podczas Dożynek Powiatowych, które odbędą się 15 września w Szczecinku-Świątkach.

Spośród 4 dożynkowych stoisk przyznano miejsca:

I miejsce: Świerszczewo

II miejsce: Biały Dwór

III miejsce: Kołtki

IV miejsce: Sępolno Małe.

Jak co roku Minister Rolnictwa przyznał wyróżnionym Rolnikom Odznakę Honorową "Zasłużony dla Rolnictwa". 

W tym roku Burmistrz Białego Boru Paweł Mikołajewski wspólnie z Przewodniczącym Rady Miejskiej Tadeuszem Markiewiczem przekazali Odznaki:

Panu Józefowi Bafia z Sępolna Małego

Panu Janowi Dwulit z Grabowa

Panu Mikołajowi Łajkosz z Bielicy oraz

Panu Marcinowi Sierżan z Grabowa.

W sierpniu specjalnie powołana komisja dokonała oceny najładniejszych gospodarstw, posesji, balkonów i wsi Gminie Biały Bór.

Nagrodzono odpowiednio: 

W konkursie na Najładniejsze Gospodarstwo Rolne:

p. Danutę i Ryszarda Lewandowskich,

p. Edytę i Bogdana Szkwarę,

p. Krzysztofa Nasinnyk,

p. Danutę Tarnowską - Juneborg oraz Jarosława Pojasek,

p. Katarzynę i Zygfryda Stanisławskich,

p. Mirosławę i Daniela Nikiel,

p. Ewę i Sebastiana Kniażewicz.

W konkursie na Najładniejszą posesję:

I grupa wyróżnień:

p. Barbara i Eugeniusz Kamińscy

p. Zofia Szklana

p. Agnieszka i Bartłomiej Spytkowscy

II grupa wyróżnień:

p. Joanna Langkafel

p. Joanna i Rafał Karniewicz

p. Jolanta Gadzińska

p. Edyta i Dariusz Osiów

p. Krystyna Śliżewska

III grupa wyróżnień:

p. Antonina Żuchowska

p. Grażyna i Jan Niebora

p. Aneta Klimek

p. Anna i Stanisław Dobrzańscy

p. Natalia i Anna Smulczak

p. Henryka Golinia.

W konkursie na Najładniejszy balkon przyznano nagrodę p. Helenie Pleskaczewskiej-Bejger.

Nagrodzono również najładniejsze wsie naszej gminy.

Przyznano: 

I wyróżnienie: Kaliska, Kołtki, Sępolno Wielkie, Stepień, Świerszczewo, Przybrda.

II wyróżnienie: Biały Dwór, Biskupice, Drzonowo.

III wyróżnienie: Sępolno Małe, Biała, Brzeźnica, Grabowo, Trzebiele.

IV miejsce: Kazimierz, Bielica, Dyminek.

 

Obszerna fotogaleria z dożynek już niebawem w zakładce galerii.