Jesteś tutaj: Strona główna

W Z.S. im. H. Sienkiewicza

20 listopad 2012, 14:11 (wiek: 5 lat)

Dzień Papieski


16 października jest wyjątkowym dniem dla wszystkich Polaków. To tego dnia Karol Wojtyła został ogłoszony Biskupem Rzymu. W tym roku przypadła 34 rocznica rozpoczęcia Jego pontyfikatu. Hasło tegorocznego Dnia Papieskiego – Jan Paweł II – Papież Rodziny. Z tej okazji uczniowie klas I – VI wzięli udział w uroczystym apelu przygotowanym przez koleżanki i kolegów pod opieką pań: M. Ciszek, E. Kawa–Symko oraz  J. Kolendy.

Elwira Kawa-Symko

 

Akcja „Kochaj zwierzęta i troszcz się o nie”

W dniach od 5-9 listopada 2012 roku przeprowadziliśmy akcję zbiórki karmy dla zwierząt ze schroniska. Prowadzimy ją już od trzech lat. W tym roku dzięki dużemu zaangażowaniu dzieci, rodziców a także wychowawców klas Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza zebraliśmy aż 190 kilogramów karmy suchej i w puszkach dla piesków i kotków, czym przebiliśmy ubiegły rok (113 kilogramów). Bardzo cieszymy się taką pozytywną postawą, bo we współczesnym świecie gdzie panuje egoizm i znieczulica, nasze dzieci umieją zauważyć potrzebujących i otworzyć swoje serduszka.
W tym roku, tak jak w poprzednim bezkonkurencyjna była klasa pani Aleksandry Szpiec III B. Zebrali ponad 33 kilogramy karmy. Obronili swój pierwsze miejsce i utrzymali zdobyty w tamtym roku „Puchar Przyjaciół Zwierząt”.
Drugie miejsce zdobyła klasa pani Beaty Adamczak I A – zebrali 22 kg. Trzecie miejsce zdobyła klasa pani Aliny Świrydo IV A – zebrali 21 kg. W indywidualnej konkurencji, tak jak i w ubiegłym roku najwięcej karmy ofiarowała Alicja Symko bo aż 12 kg. Do wspólnej pomocy zwierzętom dołączyła też klasa „0” , która pobiła wszystkich. Zebrali 43 kilogramy karmy!
Nagrody i dyplomy uczniom biorącym udział w akcji „Kochaj zwierzęta i troszcz się o nie” wręczone zostaną na grudniowym apelu z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Już dziś zapraszamy do przyszłorocznej zbiórki karmy. Marzy nam się o przekroczeniu magicznej liczby 200 kilogramów.
                                                                                                                                        Organizatorzy akcji: Danuta Grygorowicz i Bogdan Żuchliński

Konkurs na Halloween

Z okazji zbliżającego się Halloween uczniowie klas IV-VI w dniu 31.10.2012r. wzięli udział w szkolnym konkursie na „Najładniejszą dynię”. Dzieci przygotowywały  dynie w domu. Na konkurs wpłynęło 15 prac, które wyglądały bardzo ciekawie na specjalnej wystawce , która tego dnia cieszyła się wielkim zainteresowaniem. Wśród wszystkich dostarczonych prac znalazły się dynie budzące podziw swoją wielkością jak również i te o małych rozmiarach. Dzieci wykazały się niezwykłą  pomysłowością oraz twórczością w wycinaniu i dekorowaniu swoich dyń.
Pierwsze miejsce przyznano następującym uczniom:
Alicja Symko – kl. IV a (oryginalny pomysł)
Dawid Boberski – kl. IV b (precyzyjna praca)
Karolina Zdanowicz – kl. V (tradycyjna dynia)
Drugie miejsce –Paweł Świrydo  kl. IV b
Trzecie miejsce – Agata Łazor kl IV a, Maciej Łazor kl III B gimnazjum.
Laureatom i uczestnikom serdecznie dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie i gratulujemy pomysłów!

Tekst: Oleksandra Bodzhukyan
Fot.: Elwira Kawa-Symko

Narodowe Święto Niepodległości

W tym roku szkolnym święto 11 listopada  przypadło w niedzielę, dlatego dwa dni wcześniej w Zespole Szkół nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Białym Borze odbył się uroczysty apel z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości. Historię z czasów zaborów oraz okoliczności odzyskania suwerenności przybliżyli wszystkim zebranym: chórek szkolny „Nutki Jedynki” pod opieką pani Janiny Kolendy, uczniowie z „Kółka Młodych Talentów” pod czujnym okiem pani Elwiry Kawa-Symko, Moniki  Ciszek oraz zespół muzyczny „Kukułki” przygotowany przez panią Aleksandrę Szpiec.
Natomiast już w samą rocznicę Odzyskania Niepodległości 11.11.2012r., w niedzielę uczniowie montażem słowno-muzycznym uświetnili uroczystość w kościele parafialnym pod wezwaniem N.M.P. Królowej Polski w Białym Borze.
Nasi artyści pokrótce  opowiedzieli i przedstawili scenki dotyczące tamtych czasów przeplatane  muzyką i pieśniami  o tematyce patriotycznej.

Tekst: Monika Ciszek, Elwira Kawa-Symko
Fot.: Oleksandra Bodzhukyan