Jesteś tutaj: Strona główna

Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Białym Borze.

04 marzec 2013, 11:51 (wiek: 5 lat)

W międzyszkolnym  Konkursie Wiedzy o Białym Borze uczestniczyli uczniowie trzech szkół z terenu Białego Boru :

Gimnazjum  nr 1 im. Henryka Sienkiewicza
Gimnazjum nr 2 im. Tarasa Szewczenki
Zespół Szkół  im. Oskara Langego

I etap konkursu  przeprowadzono  w styczniu 2013 r.  Był to  test  jednakowy dla wszystkich uczniów, a przeprowadzili go opiekunowie uczniów oddzielnie w każdej  szkole. W teście uczestniczyło około 100 uczniów. Wyłonił on drużyny 3-osobowe, które otrzymały zestaw zagadnień i materiały edukacyjne  do drugiego etapu.

II etap konkursu  o Białym Borze  odbył się 26 lutego 2013 roku.  Był to etap ustny, przeprowadzony w bibliotece szkolnej Zespołu Szkół im. O. Langego. Drużyny dopingowała młodzież Zespołu Szkół im.  O. Langego. Każda z drużyn  losowała pytania i  udzielała  odpowiedzi na wylosowane pytania a także rozwiązywała krzyżówkę.  Drużyny przygotowane było bardzo dobrze, młodzież na prawie wszystkie  pytania  potrafiła udzielić prawidłowej odpowiedzi.  Po sześciu rundach wyrównanych zmagań  wyłoniono zwycięzcę.  Miejsca drużyn przedstawiają się  następująco:

I m-ce –  Zespół Szkół im. O. Langego (M. Lazer, G. Skoszewski, P. Depka-Prądzyńska)
II m-ce –  Gimnazjum  nr 2 im. T. Szewczenki  (D. Bodnar, N. Begedza, A. Kuriatnyk)
III m-ce –  Gimnazjum nr 1 im. H. Sienkiewicza (E. Kwiecień, P. Langkafel, T. Rogowska)  

Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni  pięknie wydanymi  książkami.  Nagrody i materiały edukacyjne ufundowane zostały przez Gminę  Biały Bór w ramach realizacji zadania publicznego pn. „Konkurs wiedzy o Białym Borze”  z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i tradycji w 2013 r. Od sześciu lat konkurs realizowany jest w ramach działań Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły „Oskar” przy Z S im. Oskara Langego w Białym Borze.

Szkoły otrzymały też pamiątkowe dyplomy oraz podziękowania dla opiekunów młodzieży.  Był to  już dziesiąty  Międzyszkolny Konkurs  Wiedzy  o Białym Borze propagujący  jego historię  a  także wiedzę   o regionie  i  Polsce. Konkurs przeprowadzono  wobec  komisji w  składzie: Marzena Gemba i Dorota Rogowska – bibliotekarki Miejskiej Biblioteki Publicznej,  opiekunów drużyn: Marii Krużyńskiej – bibliotekarza  i nauczycielki historii, Elwiry Kawy–Symko – bibliotekarki, oraz  Barbary Kamińskiej – organizatorki konkursu.  Organizatorzy konkursu dziękują Gminie Biały Bór za pomoc finansową oraz wszystkim ww. osobom za zaangażowanie w realizacji konkursu.

Opr. Barbara Kamińska