Za nami kolejne dożynki powiatowe, które tradycyjnie odbyły się w Szczecinku Świątkach.
Tytuł Najlepszej Gminy Powiatu przypadł - Gminie Barwice. Gmina Biały Bór w ogólnej punktacji zajęła dobre II miejsce!
Sporo emocji - jak co roku - zapewnił turniej sportowy z udziałem Vip-ów - w tym roku włodarze gmin zmierzyli się w konkurencji dojenia krowy - zastępca burmistrza Białego Boru - p. Paweł Mikołajewski zajął wysokie II miejsce z zaledwie 15 ml stratą mleka przed liderem (na 5 startujących).
Nasze stoisko promocyjne gminy w ogólnej punktacji zajęło II miejsce. Potrawy, które przygotowało Sołectwo Biały Dwór przypadły do gustu wszystkim, a dla tych którzy nie zdążyli ich skosztować - BCKiR - przygotował pieczonego prosiaka. Dla smakoszy słodyczy przygotowaliśmy wafle z miodem - pochodzącym z pasieki p. Szymona i Tadeusza Markiewiczów. Tradycyjnie na stoisku nie zabrakło akcentu jeździeckiego - zadbali o to p. Langkafel z uczniami profilu jeździeckiego Z.S. im. O. Lange w Białym Borze.
Olbrzymie emocje towarzyszyły rozstrzygnięciu konkursów na najładniejszy wieniec dożynkowy - na 11 startujących w konkursie - I miejsce zajął wieniec z Sępolna Wielkiego! Bon wartościowy z rąk Wicemarszałka Woj. Zachodniopomorskiego - p. Andrzeja Jakubowskiego - odebrała sołtys p. Halina Wojciechowska.
Prezentację artystyczną gminy zapewnił wysoko oceniony przez uczestników dożynek śpiew w wykonaniu rodzeństwa: Karoliny i Sebastiana Markowskich ze świetlicy wiejskiej ze Stepienia (opiekun: Katarzyna Kuźmin i Białoborskie Centrum Kultury i Rekreacji).
W konkursie na najlepszą potrawę i nalewkę powiatu doceniono białoborski chłodnik (wykonawca: Magdalena Dallig-Syta), który otrzymał nagrodę specjalną przyznaną przez Zachodniopomorską Izbę Rolniczą.
Kolejny rok z rzędu (od 2010) tytuł najlepszej wsi powiatu otrzymują białoborskie miejscowości - w tym roku tytuł ten przypadł Przybrdzie (wcześniej Świerszczewo i Kołtki). Podobnie Gospodarstwa Rolne - od 4 lat nagradzane są gospodarstwa z Gminy Biały Bór - w tym roku tytuł ten uzyskało gospodarstwo p. Markiewiczów z Sępolna Wielkiego (wcześniej gosp. p. M. Nowaka, A. Kniażewicz i B. Kuchty). Gratulujemy!
Dziękujemy wszystkim osobą zaangażowanym w udział gminy na dożynkach, szczególnie sołectwu Sępolno Wielkie, Biały Dwór, Kołtki, Drzonowo i Stepień.