Jesteś tutaj: Strona główna > Gmina > Archiwum > Archiwum Aktualności > Spotkanie w Białym Borze - „Działaj Lokalnie VI” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce

Spotkanie w Białym Borze - „Działaj Lokalnie VI” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce

 











 

Fundacja Nauka dla Środowiska serdecznie zaprasza na spotkanie w Białym Borze - 02 lipca tj. w czwartek o godz. 13.00 w MGOK .
Fundacja Nauka dla Środowiska, jako Lokalna Organizacja Grantowa serdecznie zaprasza wszystkich, którzy chcą inicjować współpracę mieszkańców w działania na rzecz dobra wspólnego do uczestnictwa w Lokalnym Konkursie Grantowym „Działaj Lokalnie VI” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce.

CEL

Celem Programu jest aktywizowanie mieszkańców na rzecz działań o charakterze dobra wspólnego. Zależy nam na zmobilizowaniu mieszkańców do wspólnego działania, które przyczyni się do zaspokojenia potrzeb społeczności lokalnych. Istotne jest, by przedsięwzięcia angażowały jak największą liczbę różnorodnych partnerów, którzy chcą podjąć wspólny wysiłek, aby w ich społecznościach żyło się lepiej. Dążeniem Programu jest, zainicjowane w projektach współdziałania, które przyczyniły się do nawiązania trwałych relacji międzyludzkich, a te – aby pomagały zaspokajać potrzeby mieszkańców.

ZASIĘG

Konkurs realizowany będzie na terenie miast i gmin Pomorza Środkowego: Będzino, Biały Bór, Biesiekierz, Bobolice, Koszalin, Malechowo, Manowo, Mielno, Polanów, Sianów, Świeszyno, Tychowo.

ODBIORCY

Program adresowany jest do organizacji nie nastawionych na zysk:

- podmiotów mających status fundacji lub stowarzyszenia zarejestrowanego w KRS,

- lokalnych instytucji publicznych posiadających osobowość prawną (szkół, domów kultury, bibliotek, klubów sportowych, etc.)

- oraz grup nieformalnych, w których imieniu wniosek złoży organizacja lub instytucja posiadająca osobowość prawną.

Do konkursu nie mogą składać wniosków fundacje skarbu państwa i ich oddziały oraz stowarzyszenia samorządów lokalnych.

DZIEDZINY WSPARCIA

W ramach konkursu wspieramy różnorodne projekty wynikające z potrzeb i pomysłów na lokalną aktywność z następujących obszarów wymienionych w par. 4 Ustawy o Działalności Pożytku Publicznego i Wolontariacie, tj.: związanych z pomocą społeczną, nauką, edukacją, oświatą i wychowaniem, kulturą, sztuką, ochroną dóbr kultury i tradycji, ochroną zdrowia, działaniem na rzecz osób niepełnosprawnych, promocją zatrudnienia i aktywizacji zawodowej osób pozostających bez pracy, upowszechnianiem i ochroną praw kobiet, krajoznawstwem oraz wypoczynkiem dzieci i młodzieży, ekologią i ochroną zwierząt oraz ochroną dziedzictwa przyrodniczego, porządkiem i bezpieczeństwem publicznym oraz przeciwdziałaniem patologiom społecznym, upowszechnianiem i ochroną wolności i praw człowieka oraz swobód obywatelskich, a także działaniami wspomagającymi rozwój demokracji, promocją i organizacją wolontariatu, działalnością charytatywną oraz działalnością wspomagającą rozwój wspólnot i społeczności lokalnych.

 

Ponieważ każda społeczność jest inna i różne są jej potrzeby, przedstawione powyżej dziedziny wsparcia nie stanowią zamkniętych ram, a sam konkurs ma charakter otwarty.

Wnioskodawcami mogą być wyłącznie podmioty mające prawną możliwość samodzielnej realizacji działań planowanych w ramach projektu i rozliczenia dotacji.

Projekty maksymalnie sześciomiesięczne muszą być planowane na okres

od 20.07.2009r. do 31 stycznia 2010r.


Wszelkie informacje na temat lokalnego konkursu grantowego realizowanego w ramach Programu „Działaj Lokalnie VI” można uzyskać w biurze Fundacji przy ul. Racławickiej 15-17, Politechnika Koszalińska, budynek D-E, pokój 32 )

tel. 094 347 82 05 lub pod nr Tel. 509 523 529 - Arkadiusz Borysiewicz

Serdecznie zapraszamy do współpracy i bezpośredniego kontaktu.

Organizacje oraz grupy nieformalne, które poszukują inspiracji do działania, mogą skorzystać z doświadczeń innych. Program „Działaj Lokalnie” to już ponad 2.600 zrealizowanych projektów oraz ponad 13,5 miliona złotych przekazanych w postaci grantów. Wszystkie dotychczas dofinansowane inicjatywy opisane są na stronie www.dzialajlokalnie.pl. Część z nich to uniwersalne rozwiązania, które z powodzeniem mogą być zastosowane w każdej polskiej gminie.