Jesteś tutaj: Strona główna > Gmina > Archiwum > Archiwum Aktualności > W niedzielę - 09 maja zakończyły się Międzynarodowe Zawody w WKKW w Białym Borze

W niedzielę - 09 maja zakończyły się Międzynarodowe Zawody w WKKW w Białym Borze

<small>W dniach 07 – 09 maja odbyły się na terenie Stada Ogierów w Białym Borze Międzynarodowe Zawody we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego w dwóch seriach CIC* oraz CIC**. Rozegrano również ogólnopolskie zawody w klasie L. Dla polskich jeźdźców były to drugie
w tym sezonie zawody zaliczane do klasyfikacji Pucharu Polski. W serii dwugwiazdkowej zwyciężył Szwed Niklas Lindback na koniu Mister Pooh
z wynikiem 42,60 pkt. Drugie miejsce zajęła reprezentantka „Hubertusa” Biały Bór Joanna Żuk na klaczy Madera 51,80 pkt. Po dwóch dniach zajmowała trzecie miejsce, w niedzielę na parkurze pokonała jednak drugiego Szweda Christoffera Forsberga, który z jednym błędem i wynikiem 52,90 pkt. zajął trzecie miejsce. Na czwartej pozycji zakończył zmagania Kamil Rajnert na og. Ebonit „Hubertus” Biały Bór – 57,50 pkt. Z zawodów musiał wycofać się Jerzy Krukowski, który miał wypadek w próbie terenowej.
</small>

<small>W serii CIC* zwyciężył Christoffer Forsberg SWE na koniu Piece of Hope
z wynikiem 55,60 pkt., drugie miejsce zajął Kamil Rajnert „Hubertus” Biały Bór na og. Sex – 56,80 a trzeci był Czech Miloslav Prihoda na wał.Rebelion 1 - 64,30.
</small>

<small>Dużego pecha miał prowadzący po dwóch dniach Artur Społowicz, który
w konkursie skoków miał 22 pkt. i ostatecznie zajął piątą lokatę.
</small>

<small>W ogólnopolskich zawodach w klasie L zwyciężył Łukasz Kaźmierczak „Kopras” Wronki na kl. Bora z wynikiem 46,20. Zawodnicy z „Hubertusa” zajęli następujące miejsca : Kamil Rajnert – trzecie na klaczy Definicja
i piąte na wał. Jak Chef, Mateusz Kiempa – 11 miejsce na Don Juanie i Jakub Jarecki 12-ty na koniu Dren. Reprezentant klubu Stacjonata Dobrzyniewo, trenujący w Białym Borze był w tym konkursie 9 i 12.
</small>

<small>W zawodach startowali zawodnicy z Czech, Rosji, Szwecji i Polski. Komisja sędziowska, której przewodniczyła Pani Christina Klingspor ze Szwecji wysoko oceniła organizację zawodów, ciekawy i bezpieczny kros z pięknie wybudowanymi w terenie przeszkodami, który zaprojektowali i wybudowali Panowie Per Magnusson SWE i Bogusław Jarecki.</small>

<small>Następne zawody odbędą się w Białym Borze w dniach 01 – 03.10.br. </small>