Jesteś tutaj: Strona główna > Gmina > Archiwum > Archiwum Aktualności > IX Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS w Kajakarstwie

IX Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS w Kajakarstwie

14 czerwca 2009 roku w Białym Borze na jeziorze Łobez odbyły się IX Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe w Kajakarstwie.

Organizatorem tych regat był Ludowy Klub Kajakowy “Hubertus” Biały Bór, a głównym sponsorem Ministerstwo Sportu i Turystyki. W zawodach brało udział 9 ekip zrzeszonych w LZS (165 zawodników). W punktacji ogólnej zwyciężył Klub Kajakowy „Polstyr” Człuchów przed „Zrywem” Wolsztyn i „Błyskawicą” Rokietnicą. Natomiast w Regatach Dzieci na I miejscu uplasowała się ekipa z „Zalewu” Jerzykowo. II miejsce zdobył „Hubertus” Biały Bór przed MOSW Choszczno.

Ostateczne Wyniki, zawodników

LKK “Hubertus

W kategorii juniorów miejsce medalowe (III) zajęła osada w składzie:

Krystian Kij i Kamil Feculak. W konkurencji K-1 najlepsze VI miejsce zdobył: Krystian Kij. W kategorii młodzików: Michał Mandziak i Adrian Kopacz uplasowali się na VI pozycji. W rywalizacji młodziczek Basia Kopacz zajęła X miejsce pokonując 5 zawodniczek.

Największą niespodziankę sprawili najmłodsi zawodnicy w kategorii dzieci. W wyścigach kajakowych jedynek tzw. „smykach” w roczniku ‘98 złoty medal zdobyła Dominika Mandziak. Na II pozycji uplasowała się Katarzyna Jażdżewska. Na uznanie zasługuje również Dagmara Gemza zajmując VI miejsce.

W roczniku ‘97 Karolina Szkołuda zdobyła brązowy medal. Natomiast jej rówieśniczka Aleksandra Szkutnik zajęła VIII miejsce.

W kategorii dzieci - chłopców

w kajakowych jedynkach najlepiej wypadł Filip Golarz zdobywając srebrny medal. Natomiast w konkurencji K-2 1000 m. Filip Golarz wraz z Michałem Lekkim uplasowali się na trzeciej pozycji.

Również wysokie IV miejsce zajęła osada w składzie Mateusz Pawłowski i Mateusz Oleniak.