Jesteś tutaj: Strona główna

Pozostało kilka wolnych miejsc na szkolenie „Na własne konto – szkolenia z zakresu zakładania działalności gospodarczej”

06 październik 2013, 00:00 (wiek: 6 lat)

 

Zapraszamy osoby bezrobotne z terenu Gminy Biały Bór, zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy w Szczecinku zamierzające rozpocząć działalność gospodarczą na bezpłatne szkolenie w ramach projektu  pn. „Na własne konto – szkolenia z zakresu zakładania działalności gospodarczej” z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

W ramach projektu przewiduje się realizację 2 edycji szkoleń po 10 osób każda, składających się z następujących bloków tematycznych:

- Zajęcia z działalności gospodarczej (pomysł na własny biznes, analiza SWOT, wymogi przy rejestracji własnej firmy, biznes plan, źródła finansowania działalności gospodarczej, zatrudnianie pracowników, marketing w małej firmie) – razem: 60godzin dla każdej grupy 10-osobowej. 

- Zajęcia komputerowe – warsztaty z obsługi komputera (m.in. pakiet MSOffice i Open Office) i Internetu (podstawy wyszukiwania informacji, zakładania i obsługi poczty elektronicznej) – razem: 12godzin dla każdej grupy 10-osobowej.

- Zajęcia grupowe i indywidualne z psychologiem – Zajęcia skupiają się na budowaniu pozytywnego myślenia, zwiększenia motywacji, wzmacnianie wiary we własne możliwości, pozytywnej samooceny, poznanie technik radzenia sobie ze stresem - 5 h zajęć grupowych (dla każdej grupy) oraz po 1 godzinie na uczestnika zajęć indywidualnych.

Każdemu uczestnikowi zapewnione zostaną:
- samodzielne stanowisko komputerowe;
- ciepły posiłek, przerwy kawowe;
- materiały szkoleniowe.

Szkolenia te mają na celu pomóc Państwu rozpocząć własną działalność gospodarczą.

Pierwsza grupa rozpoczęła szkolenia od 1 października 2013r. , nadal trwają zapisy do drugiej grupy szkoleniowej. Zajęcia odbywać się będą codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 13.30 do 19.00.  


Więcej informacji na temat szkoleń w siedzibie Biura Projektu
ul. Żymierskiego 10, Biały Bór, tel. 94 373 80 02 wew. 614.

Koordynator projektu,
Magdalena Wójciszyn