Jesteś tutaj: Strona główna

Fotowoltaika – energia dla pokoleń

20 wrzesień 2013, 10:56 (wiek: 9 lat)

 

Gmina Biały Bór zamierza przystąpić do realizacji projektu polegającego na umożliwieniu mieszkańcom pozyskania do 90% dofinansowania do montażu paneli fotowoltaicznych, które służą produkcji energii elektrycznej ze światła słonecznego.


Projekt umożliwi zarówno zminimalizowanie kosztów energii elektrycznej dla mieszkańca, jak również zmniejszenie emisji CO2, co zdecydowanie poprawi jakość powietrza w Naszej Gminie.

W związku z nadarzającą się okazją otrzymania dofinansowania zapraszamy na spotkanie informacyjne, które odbędzie się dnia 27 września 2013 roku o godzinie 18.00 w budynku Urzędu Miejskiego w Białym Borze (ul. Żymierskiego 10, II piętro).

Koszt montażu dla mieszkańca może wynieść jedynie 10% wartości całej instalacji – czyli kwota ok. 1600 zł.

Jeśli chcieliby Państwo: zaoszczędzić pomimo ciągłych wzrostów cen energii elektrycznej, uzyskać szybki zwrot inwestycji, podnieść wartość nieruchomości, uniezależnić się od dostawców energii, uchronić się przed wahaniami cen za energię, ograniczyć koszty utrzymania nieruchomości ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU
W PLANOWANYM PRZEDSIĘWZIĘCIU.

Co to jest fotowoltaika, oraz korzyści wynikające z jej zastosowania w domu:

Instalacja fotowoltaiczna staje się nowoczesną, modną, a przede wszystkim ekologiczną alternatywą zasilania, daje znaczną niezależność od sieci energetycznej, oraz wysokie oszczędności.

Zalety instalacji to m.in.:
1.Powszechna dostępność światła słonecznego.
2.Brak negatywnego wpływu instalacji na środowisko.
3.Możliwość budowy instalacji w różnych miejscach.
4.Działa latem i zimą.
5.Długa żywotność – ponad 30 lat.
6.Niewielkie koszty eksploatacji.
7.Wysokie przychody lub oszczędności z instalacji fotowoltaicznej.

Na spotkaniu zostaną przedstawione zasady działania instalacji, możliwości montażu, oraz kwestie  dotyczące uczestnictwa w projekcie.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY