Jesteś tutaj: Strona główna

Turniej Piłki Nożnej

26 wrzesień 2013, 10:17 (wiek: 9 lat)

 

W czwartek, 12 września o godzinie 800 na boisku „Orlik 2012” odbyły się Gminne Mistrzostwa w Piłkę Nożną Chłopców klas IV-VI szkół podstawowych w ramach „IV Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska”.
W zmaganiach rywalizowało sześć zespołów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Białym Borze, dwie drużyny ze Szkoły Podstawowej w Drzonowie i jedna ze Szkoły Podstawowej w Sępolnie Wielkim. Po fazie grupowej cztery najlepsze drużyny spotkały się w fazie pucharowej walcząc o miejsce w ścisłym finale.  W meczu o 3 miejsce stanęły naprzeciw siebie SP Drzonowo (klasa V) i SP Sępolno Wielkie. Po bardzo wyrównanym pojedynku, w samej końcówce bramkę na wagę zwycięstwa zdobyli chłopcy z Sępolna Wielkiego i to oni zajęli miejsce na najniższym stopniu podium. Do wielkiego finału dotarły dwie drużyny z SP Biały Bór – „V a” i „VI a”. Regulaminowy czas gry nie przyniósł rozstrzygnięcia i o tytule mistrzowskim musiała zdecydować seria rzutów karnych. Większą umiejętnością wykonywania tego elementu wykazali się zawodnicy „VI a”, którzy ostatecznie wygrali cały turniej. Mistrzowie Gminy „VI a” zagrała w składzie: Mariusz Greczyło (kapitan), Michał Greczyło, Wojciech Madej, Łukasz Bejger, Brajan Włodarczyk i Gracjan Piotrowski.


Podczas ceremonii rozdania nagród wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe koszulki, a kapitanowie drużyn pamiątkowe dyplomy, które przyjęli z rąk Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 Pani Elżbiety Andrasz.
Organizatorami turnieju byli nauczyciele wychowania fizycznego: Dorota Kwaśniewska, Lidia Drewko-Worobel, Bogdan Żuchliński i Maciej Piaszczyński. Uczniowie wspomagający przebieg zawodów: Marcin Tymiński i Piotr Waszkinel.

Nie mniej emocji dostarczył nam turniej piłki nożnej gimnazjalistów, który odbył się w czwartek 19 września. Ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne rywalizację przeniesiono do hali sportowej.
W zmaganiach uczestniczyło 7 reprezentacji klas Gimnazjum, które podzielono na dwie grupy. Dwa najlepsze zespoły z każdej grupy awansowały do ½ finału, po których ustalono składy meczów o 3 i 1 miejsce. W małym finale skład „I b” nie dał najmniejszych szans „II a” zasłużenie zajmując 3 miejsce. W meczu o tytuł mistrzowski walczyły drużyny „II a” i „III b”. Mimo zaangażowania i walki do ostatnich minut klasy „II a” zdecydowanym tryumfatorem została, niepokonana tego dnia, klasa „III b” w składzie: Mariusz Mucha, Mateusz Oleniak, Dominik Rudnik, Konrad Mundziel, Andrzej Jeżak i Bartek Szkwara.
Podczas oficjalnego zakończenia organizatorzy – Bogdan Żuchliński i Maciej Piaszczyński wręczyli pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki zwycięzcom turnieju.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Organizując tego typu zmagania mamy na celu krzewienie kultury fizycznej, upowszechnianie i rozwijanie rekreacji fizycznej i sportu jakim jest piłka nożna, krzewienie zasady fair play, integrację dzieci z różnych środowisk oraz kształtowaniem nawyku aktywnego wypoczynku.


Tekst i zdjęcia:
Maciej Piaszczyński