Jesteś tutaj: Strona główna

Sukcesy białoborskich Kajakarzy!

28 maj 2013, 08:37 (wiek: 11 lat)

W dniach 17-19 maja br. w Bydgoszczy odbyły się XXIX Długodytansowe Mistrzostwa Polski w Kajakarstwie Klasycznym.

Trener LKK „Hubertus” Dorota Kwaśniewska nie ukrywa zadowolenia z osiągnięć swoich podopiecznych, którzy znakomicie popłynęli w konkurencji jedynek.
W kategorii młodzików złoty medal zdobył Filip Weckwert, a w kategorii młodziczek na najwyższym stopniu podium stanęła Natalia Droździel.

Na duże uznanie zasługują również zawodnicy z kategorii juniorów młodszych, którzy byli bardzo waleczni i ostatecznie zajęli : IV miejsce – Karolina Szkołuda, a VI miejsce  - Mateusz Pawłowski. Również w kategorii młodzików wystartowali Błażej Kosiński (XV miejsce), Martyna Szkołuda (XVII miejsce), Dawid Torba (XX miejsce).

W miniony weekend zawodnik Ludowego Klubu Kajakowego
,,Hubertus''Biały Bór -Mateusz Pawłowski /uczeń Szkoły Mistrzostwa
Sportowego w Wałczu / startował w Międzynarodowych Regatach Kajakowych w Piestanach na Słowacji.

W osadzie z zawodnikiem z ,,Polstyru''Człuchów  - K. Magdziakiem zdobył srebrny medal  w konkurencji K-2 1000 m,  a w sprincie K-2  200m uplasowali się na 7 pozycji . Łącznie reprezentacja Polski juniorów zdobyła 19 medali.