Jesteś tutaj: Strona główna > Gmina > Sołectwa > Kołtki

Kołtki

Dożynki Gminne 2010 – 12.09.2010 r.
Dożynki Gminne 2010 – 12.09.2010 r. odbyły się dożynki gminne na plaży w Białym Borze. Jak co roku sołectwo Kołtki wzięło czynny udział w spotkaniu, poprzez wystawienie wieńca dożynkowego, stoiska gastronomicznego, zgłoszenie drużyny do turnieju sołeckiego. Nasz wysiłek został doceniony i w konkursach zdobyliśmy:
„Najładniejszą wieś w powiecie szczecineckim”
Dnia 19.09.2010 r. odbyły się dożynki powiatowe na Świątkach. Rozstrzygnięty został konkurs na „Najładniejszą wieś w powiecie szczecineckim”. Pragniemy się pochwalić, ponieważ sołectwo Kołtki zostało wybrane najładniejszą wsią powiatu szczecineckiego – zajęliśmy I miejsce.
Pielgrzymka do Częstochowy – 28.07.2010 r
mieszkańcy Kołtek podejmowali śniadaniem pielgrzymów wędrujących z Miastka na Jasną Górę. Poczęstunek przygotowywany jest we własnym zakresie ze składek zbieranych wśród mieszkańców. Spotkanie w Kołtkach jest pierwszym postojem pielgrzymów w długiej wędrówce. W podziękowaniu za gościnę pielgrzymi modlą się za pomyślność dla mieszkańców.
„I Białoborski Pchli Targ”
Dnia 11.07.2010 r. odbył się „I Białoborski Pchli Targ” zorganizowany przez Fundację „Promyk” oraz MGOK.
„Dzień Matki” – 26 maja 2010 r.
 w dniu 26 maja 2010 r. dzieci ze świetlicy wiejskiej w Kołtkach wspólnie z opiekunką świetlicy Panią Wioletą .Zaborską przygotowały krótki występ artystyczny dla mam oraz wręczyły im upominki zrobione przez siebie – kwiatki z baloników. Spotkanie umilił poczęstunek oraz wspólne rozmowy.
Marczak Małgorzata

„Odpust Świętego Stanisława”
dnia 8 maja 2010 r. w sołectwo obchodziło święto patrona kościoła w Kołtkach - Św. Stanisława.
Spotkanie z Mikołajem
Spotkanie z Mikołajem – dnia 02.01.2010 r.
odbyło się spotkanie z Mikołajem w świetlicy wiejskiej w Kołtkach
plan odnowy miejscowośco
Plan Odnowy Miejscowości jest jednym z najważniejszych elementów odnowy wsi, jej rozwoju oraz poprawy warunków pracy i życia mieszkańców. Sporządzenie i uchwalenie takiego dokumentu stanowi niezbędny warunek przy aplikowaniu o środki finansowe w ramach „Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013” , zwłaszcza działanie „Odnowa i rozwój wsi”.
Kołtki
Sołtys Grażyna Leśniewska

Miejscowości wchodzące w skład sołectwa Kołtki: Kołtki, Bagniewko, Kierzkowo, Kosobudy, Miłkowo, Rzyszczewko, Zduny.
Liczba mieszkańców sołectwa: 160

Festyn sportowo - rekreacyjny w Kołtkach.
14 sierpnia na boisku sportowym w Kołtkach odbył się festyn sportowo-rekreacyjny, którego organizatorem była Rada Sołecka Sołectwa Kołtki.